Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

Farmia ma

Čo znamená, že som farmený?
Farmou sa nazýva ten, na koho jeden, alebo viacerí hráči útočia celý deň.

Základ

Najlepšia obrana: Úkryty alebo, keď je niekto Gall, tak k tomu aj pasce.

Je to lacné, rýchlo sa to stavá a chráni suroviny pred zlodejmi: Úkryt. Čo by si chcel viac... Tažko nájdeš silnejšieho hráča, čo by nemal úkryt! (Výnimka však potvrdzuje pravidlo)

Doležité vedieť:
Prvé stupne je dobré mať postavené okamžite, skôr ako ťa začnú farmiť. Toto zabrání totálnemu bankrotu. Úkryyt staviame paralelne s vývojom účtu. Pevné pravidlo: tvoje suroviny by nemali ani na chvíľku presiahnuť kapacitu úkrytu, toto platí aj v čase keď si online.

Trhovisko

Suroviny, ktoré ponúkaš cez trhovisko ti môžu byť tiež ukradnuté, pokiaľ nemáš dostatok miesta v tvojich úkrytoch.
Pokiaľ útočníkové vojsko nedokáže uniesť viac ako by mohli, zostanú tvoje ponuky nedotknuté. Pokial ale unesú viac ako je v tvojich skladoch, zoberú aj z tvojich ponúk v Trhovisku. Zoberú všetko čo sa nezmestí do úkrytov, lebo všetko navyše môže byt ukradnuté.

Psychologický aspect

Poznanie hry je veľmi dôležitá vec, ale aj mentálna stránka, ako sú vlastnosti: Zručnosť v ochodovaní, Pevnosť nervov a Diplomatické schopnosti, má skoro rovnakú dôležitosť. Toto sa týka hlavne obrancu.

- Nikdy nestratiť nervy a vždy byť priatelský
- Priatelia v tvojom okolí sú pre teba požehnaním
- Tvoja obrana nech je kreatívna
- Vždy premysli následky tvojho jednania
- Svoju porážku ber športovo

Dosť dôležité: Na začiatku je tvoj "vzťah" od farmára k obeti čisto "obchodný". Jedná sa čisto o suroviny... Keď ale urazíš farmára (slovami alebo skutkami), stane sa váš konflikt osobný a z pohľadu farmeného sa situácia veľmi zhorší.

Stratégia

Tvojim cieľom musí byť to, aby úťočník odchádzal od teba naprázdno. Nezabudni, že lev ktorý raz ucítil krv, už neprestane.

Lakomec

Úkryt je základ tvojej stratégie: musí byť natoľko vystavaný, aby chránil všetky tvoje suroviny, aj keď budeš pol dňa offline. Pokiaľ si na účte a tvoje suroviny prekročia kapacitu úkrytov, musíš si byť istý, že útočník neodnesie žiadne suroviny a to tak že:

-... suroviny minieš (napr. stavaním úkrytov)
-... suroviny rozpošleš (Trhovisko)

Pokial práve nie si online a útočníkovi sa podarilo ukradnúť od teba materiál, musíš úkryt vystavať na vyššiu úroveň, nech jeho další útok pojde naprazdno. Keď sa nebudeš držať týchto zásad úťočník príde znova, tak ako noc príde po dni.

Diplomacia

Mysli na to, že sa veľa vecí rieši na psychickej rovine. Za  psychologickú obranu sa počíta:

 • Vsup do aliancie

  Cieľom je náisť ochranu v nejakej skupine. Čím je väčšia a známejšia tým lepšie. Niekedy svoje suroviny dostaneš nazad len preto, že si vstúpil do dobrej aliancie. V neskoršej fázi hry ťa však môžu napadnúť hlavne kvoli tomu, že si v tej konkrétnej aliancii.

 • Priamy kontakt s farmárom

  Haklivá téma ale v podstate taká jednoduchá! Skôr ako napíšeš správu uvedom si svoju pozíciu a situáciu: Tam sa nachádza náladový obor, ktorý malému trpaslíkovy kradne suroviny. Prečo by mal ten obor s tým prestať?
  Je len jeden dôvod: z čistej láskavosti. Presne tak by mala vyzerať tvoja správa: žiadne obvinovanie, žiadne urážky ale hlavne toto často zabúdané slovo "prosím"... - ale tiež to s ním nepreháňaj.
  ...ale aj tak nie je garancia, že útoky prestanú. Ale často sa to podarí a často sa stáva že sa dokonca skamarátite.
  Pokial nevieš napísať priateľskú správu, tak radšej nepíš žiadnu. On to vezme osobne a útoky budú pribúdať eštia viac.

 • Kontakt s alianciou

  Opýtaj sa svojej aliancie či ti nepomôže, alebo kontaktuj alianciu útočníka, väčšinou ti pomôžu.


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie