Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

Ako môžem vytvoriť aliančné fórum?

Aliančné Fórum

Vo februári 2008 bolo predstavené nové aliančné fórum pre Travian. Toto nové fórum podporuje verejné, spojenecké aj uzatvorené fóra. Nižšie je krátky návod ako všetky tieto kategórie vytvoriť.

ally_forum


Začíname
Začat s vytváraním fóra môžete tým že kliknete na new forum keď ste na záložke 'Fórum' vášho aliančného menu. Keď kliknete na toto tlačidlo, uvidíte menu pre vytváranie nového fóra. Ako už bolo spomenuté, je možné vytvoriť 4 druhy fór. Všetky sú popísané nižšie.

 • Verejné fórum

  Verejné fórum môže byť čítané hocikým v hre, rovnako do neho môže hociktorý hráč na serveri aj prispievať. Fórum tohoto typu môže byť použité na verejné výzvy, oznámenia alebo verejnú diskusiu o počínaní aliancie.

  ally_forum

   

 • Spojenecké fórum

  Tento typ fóra je určený pre alianciu a jej spojencov. Keď si pozriete menu pre vytváranie tohoto typu fóra, vidíte že musíte určiť aliancie ktoré budú schopné čítať a prispievať do tohoto fóra. Toto je možné buď pomocou aliančného ID alebo jej skratky. Vaša aliancia môže vždy používať toto fórum; nie je nutné ju pridávať do zoznamu. Kliknutím na '+' v zozname sa vytvorí extra  položka na pridanie aliancie.

  ally_forum

   

 • Aliančné fórum

  Aliančné fórum je najjednoduchšie zo všetkých, určené výhradne pre členov aliancie. jediná vec ktorú musíte urobiť je vyplniť názov a popis fóra a pridať ho. Toto fórum môže byť čítané iba členmi aliancie, nikto iný do neho nemôže ani prispievať.

  ally_forum

   

 • Uzavreté fórum

  Tento typ fóra funguje veľmi podobne tomu spojeneckému. Fórum môže byť čítané a prispievať do neho môžu len hráči pridaní do zoznamu ktorý sa vám zobrazí keď toto fórum vytvárate.Hráči môžu byť pridávaní pomocou ich ID alebo ich mena. Fórum nebude viditeľné pre nikoho okrem hráčov pridaných do zoznamu a adminov fóra. Rovnako ako pri spojeneckom fóre môžete pridať ďalšiu položku do zoznamu kliknutím na '+'.

  ally_forum

   

Výsledky
Nižšie je obrázok fóra ktoré by vám malo vzniknúť ak ste sa pridržiavali inštrukcii v príkladoch vyššie. Jednotlivé časti fóra sú vyznačené. Červená označuje verejné fóra ktoré môžu byť čítané a prispievané hocikým. Modrá značí fórum prístupné len pre hráčov aliancií ktoré boli do neho pridané. Zelená časť sú fóra, ktoré môžu čítať a do ktorých môžu prispievať len členovia aliancie. A nakoniec, žlté je uzavreté fórum ktoré môžu čítať a do ktorého môžu prispievať len hráči ktorí boli do fóra pridaní.

ally_forum


Keď klikneš na edit ,ikonka naľavo od fóra sa zmenia na malé menu ktoré môže byť použité na jeho editáciu. Stačí na ne kliknúť a uvidíš čo sa stane.

BBkód
Nové fórum reaguje iba na špecifické BBCode znaky. Nižšie je zoznam.

 • [b]Tučné[/b]
 • [u]Podčiarknuté[/u]
 • [i]Kurzíva[/i]
 • [color=red]Červená farba písma[/color]
 • [quote]Citovať[/quote] ALEBO [quote=Player name]Citovať s uvedením autora[/quote]
 • [list] [*]položka zoznamu [*]položka zoznamu [/list]
 • [dedina=(x-coord|y-coord)] alebo [village=x-coord|y-coord] alebo [village=mapid] dáva link na prehľad dediny Momentálne sú s touto funkciou nejaké problémy
 • [Hráč=uid] dáva link na profil zadaného hráča Momentálne sú s touto funkciou nejaké problémy.
 • [aliancia=aid] dáva link na profil zadanej aliancie Momentálne sú s touto funkciou nejaké problémy.
 • [Legionár] inkonka Legionára. Toto je možné spraviť so všetkými typmi vojska, jediné na čo si treba dávať pozor je správne vyhláskovanie mena, ktoré zahrňuje veľké začiatočné písmeno! V návode nájdeš správny názov všetkých jednotiek.

Kódy hore fungujú len pre .sk fóra. Keď ich chcete použiť v inom jazyku, musíte tagy taktiež preložiť. Napríklad slovenské [dedina=], bude v Nemčine [dorf=] a v Angličtine [village=].
Tag [color=] môže mať tieto hodnoty : 'aqua', 'black', 'blue', 'fuchsia', 'gray', 'green', 'lime', 'maroon', 'navy', 'olive', 'purple', 'red', 'silver', 'teal', 'white', 'yellow' tak isto ako hodnoty v šestnástkovej sústave napríklad *00F alebo *0000FF (pre modrú).

Alebo môžete použiť ikonky nad polom s textom:

ally_forum

 

Problémy?

ally_forum


Stačí vymazať link ktorý ste zadali v  "link na fórum" a problém bude vyriešený.


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie